ÖVRIGT / Speglar / Spegel 6285216
*
nr 628 5216
Spegel
Oval, 80x100
Utrop:
300 kr
Såld:
950 kr
Sista tid för bud online:
måndag 8 mars 2010
kl 18:32:02
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
5/3 18:46:48
1
500 kr
7/3 18:38:23
2
350 kr
7/3 18:38:37
2
450 kr
7/3 18:38:48
2
550 kr
7/3 19:24:48
3
650 kr
7/3 19:27:26
2
650 kr
7/3 19:28:31
2
850 kr
7/3 19:35:21
4
750 kr
7/3 21:21:31
1
850 kr
7/3 21:23:13
1
900 kr
8/3 11:28:27
5
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: oval spegel speglar
-
3456 Spegel
+ konsol, 1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:27
-
3337 Spegel
+ väggbord. Höjd: 60+ 145 cm
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:29
-
3051 Spegel
128x80, nutida
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:06
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:45
-
3355 Spegel
140x65 cm
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 19:17
-
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:23
*
Spegel
nr 628 5216
Spegel
Oval, 80x100
Utrop: | 300 kr |
---|---|
Såld: | 950 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 8 mars 2010 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
5/3 18:46:48 | 1 | 500 kr |
7/3 18:38:23 | 2 | 350 kr |
7/3 18:38:37 | 2 | 450 kr |
7/3 18:38:48 | 2 | 550 kr |
7/3 19:24:48 | 3 | 650 kr |
7/3 19:27:26 | 2 | 650 kr |
7/3 19:28:31 | 2 | 850 kr |
7/3 19:35:21 | 4 | 750 kr |
7/3 21:21:31 | 1 | 850 kr |
7/3 21:23:13 | 1 | 900 kr |
8/3 11:28:27 | 5 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: oval spegel speglar
-
3456 Spegel
+ konsol, 1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:27 -
3337 Spegel
+ väggbord. Höjd: 60+ 145 cm
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:29 -
3051 Spegel
128x80, nutida
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:06
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:45 -
3355 Spegel
140x65 cm
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 19:17 -
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:23